תפריט
בדיקת נכס לפני רכישה

בדיקת נכס לפני רכישה – האם יש צורך?

רכישת נכס היא בדרך כלל אחת העסקאות המשמעותיות שיעשה כל אדם במהלך חייו, יחד עם זאת, רבים לא יבדקו את תקינות הנכס בטרם יעשו זאת. גם בדירות חדשות מהקבלן ובמיוחד בדירות יד שנייה, חשוב לערוך בדיקת בדק בית. חברת שטופמכר שמתמחה בביקורת מבנים, תסייע לכם בכל בדיקת בדק בית של הנכס בטרם תרכשו אותו. היא תגיש לכם דו"ח מפורט שיעיד על כל הליקויים שיש בדירה ויאמוד את שווי הנכס.

מדי שנה נמכרות בישראל מעל ל-30 אלף דירות חדשות ועוד אלפי דירות שהן נכסי יד שנייה שכבר התגוררו בהן. רוב רובן של הדירות ימכרו לאחר שנעשה בהן בדיקה שטחית מטעם הרוכש שמעוניין בדירה ולא בדיקה יסודית שמעידה על טיבו ותקינותו של הנכס. ישנם ליקויים שלא נגלים לעין וגם אם מעטפת הנכס נראית תקינה, עדיין עלולים להופיע לפתע ליקויים כשהעלות שלהן היא גבוהה מאוד, מה שיכול להוביל למפח נפש גדול ובזבוז זמן ומשאבים. אז איך תמנעו את מפח הנפש הזה? התשובה היא שכל מה שדרוש הוא ביצוע בדיקה לכל דירה שאתם עומדים לרכוש. המאמר לפניכם יעסוק בנושא החשוב של בדיקת נכס לפני רכישה.

 מדוע חשוב לבצע בדיקת נכס לפני רכישה?

רכישת דירה תהיה עבור אנשים רבים אחד מצמתי הדרך החשובים ביותר. לאור הניסיון המר של אנשים רבים שרכשו דירות ממיטב כספם ולא עבר זמן ומצאו את עצמם מול שוקת שבורה שבה העלימו מהם פרטים מהותיים אודות מצבו הפיזי של הנכס והם נאלצו לשפץ את הנכס בסכומי עתק. על מנת שמצב כזה לא יחזור על עצמו ואנשים יבצעו רכישה בטוחה ומהימנה, חשוב לבצע בדיקת דירה יסודית ומקצועית לפני שממהרים לרכוש אותה. בדיקה מהסוג הזה יוכלו לעשות רק אנשי מקצוע מומחים שמתמחים בבנייה ובכל מערכות הנלוות למבנה.

אילו ליקויים עלולים להיות בדירה?

יש מנעד ליקויים שיכולים להתגלות במהלך בדיקה יסודית של נכס. בדיקת נכס לפני רכישה היא בדיקה הנדסית שתבחן כל חריגה במבנה, תבדוק את יציבות המבנה, תנסה לאתר כל סימני שקיעה או סדקים למיניהם בקיר או בתקרה. כמו כן, הבדיקה תצרף גם בדיקה חיצונית של המבנה ובדיקה של כל מערכות הבית כמו חשמל, ריצוף, טיח, צבע, רובה, גז, אינסטלציה, כלים סניטריים, מסגרות, נגרות, דלתות וחלונות שעומדים בתקן ועוד. בנוסף, היה ומדובר בדירה חדשה, יבחנו לעומק כל תוכניות הדירה והמפרטים שסופקו בזמן הרכישה. כמו כן, בבתים פרטיים ייבדקו רכיבים נוספים במעטפת החיצונית של הבניין והפיתוח.

מי רשאי לערוך בדיקת נכס לפני רכישה?

בדיקת נכס לפני רכישה תעשה אך ורק על ידי מהנדס או שמאי שעובד מטעמה של חברה שעוסקת בביקורת מבנים. אלו אנשי המקצוע מהימנים שידעו לבדוק אם אכן יש חריגה במבנה, להעריך במדויק את תקינות המערכות השונות בחלל הפנימי והחיצוני ולא יפספסו דבר.
לאחר הבדיקה, יונפק דו"ח מפורט על כל אחד מהנושאים שנבדקו, מה מצבו ואם קיים ליקוי, באילו דרכים ניתן לפתור את אותו ליקוי ומה העלות הנדרשת לכך וכהנה. הבדיקה תארך מספר שעות וחשוב להיות נוכחים לצד אותו בעל מקצוע. הדו"ח שיתקבל בסוף הבדיקה, ישמש אתכם כדו"ח מנחה עבור כל בעל מקצוע וקלף מיקוח בכל משא ומתן מול בעלי הנכס.

עומדים לפני רכישת דירה? לייעוץ ובדיקה מקיפה פנו עכשיו לחברת שטופמכר, שתערוך בדיקה הנדסית אמינה ויסודית של הדירה שאתם עומדים לרכוש ותנפיק לכם דו"ח ליקויי בניה קביל בבית משפט.

Print Friendly, PDF & Email
דילוג לתוכן