תפריט
מתי עושים בדק בית?

מתי עושים בדק בית?

יש בתים שפשוט מתאהבים בהם מהשנייה שנכנסים דרך שער הכניסה, אולם בטרם קופצים ראש לאחת העסקאות החשובות בחיים של קניית נכס, צריך להסתכל על הנכס בצורה רציונלית ולהתחיל בראש ובראשונה בבדיקת בדק בית שתאמת עבורנו את תקינותו של הנכס. חברת שטופמכר, מומחית בתחום ביקורת מבנים, מבצעת בדיקה יסודית לנכס ומנפיקה דוח בדק בית שכולל פירוט מלא של כל הליקויים בנכס וחריגות מתקנות הבנייה.

יד ראשונה לא אומר נכס מושלם

בשנים האחרונות גילינו שגם נכסים חדשים לגמרי יכולים להתגלות כפגומים או לא גמורים, נכסים שנראים כאילו אין בהם כל פגם ורק לאחר רכישה יכול לפתע להתגלות ליקוי חמור באחת ממערכות הבית. לכן בכל רכישה שנעשה, אם זה ברכישה של דירה מיד שנייה או דירה שהיא רכישה משותפת או בנייה רוויה או דירה שעברה תמ"א, כל אלה לא יגרמו לנו להתנער מבדיקה יסודית ומקיפה של מהנדס בניין או שמאי מוסמך שיאשרו לנו שאכן הנכס ראוי למגורים ואין הוא מחזיק בליקויים שדורשים תיקון או שיפוץ והוצאה כספית.

מתי עושים בדק בית ע"י חברת בדק בית?

כאמור, רק אדם מקצועי שמבין בתחום ביקורת מבנים יהיה רשאי לערוך בדיקה מהסוג הזה שתהייה גם קבילה בבית משפט למקרה שנאלץ להוכיח. הוא ידע לזהות כתמים של רטיבות על הקיר שמגיעים ממערכת הקירור או ממערכת האינסטלציה, בהתאם לחוקי הבנייה שהוא מכיר ומתוקף תפקידו ידע לפרש סדקים גדולים, בעוד שעבורנו הם כמו סינית. הוא יבדוק את הריצוף, יבחן את השיפוע במרפסת ויגלה כל פרט שנסתר מהעין ובנוי בניגוד לחוקי הבנייה.

בדיקת איטום, צנרת ורטיבות

רטיבות נוצרת הרבה לפני הכתמים הבולטים על הקיר, מיותר לציין שאם כבר הבחנתם בכתמים על הקיר, מסביב לחלונות, עובש על קירות האמבטיה, כנראה שישנה בעיה בצנרת שיוצרת רטיבות בקירות סביבה ונדרש לקרוא לאיש מקצוע. אבל מה אם בעל הבית עבר על כל הקירות עם שפכטל וטיח כך שהם נראים חדשים לגמרי? יעברו חודשים עד שתשימו לב לבעיה. בדיקת רטיבות היא בדיקה ראשונית ואקוטית, כל חברת בדק בית תתחיל עם בדיקה זו כדי לרדת לשורש הצנרת של הנכס ושל הנכסים השכנים (צינור בעייתי אצל השכנים עלול לגרום לרטיבות או פיצוץ בצנרת אצלכם), מהנדס בניין מגיע עם כל הציוד בטכנולוגי שמתאים ספציפית לצרכים אלו ויכול לרדת לשורש בעיית האינסטלציה של הבניין כולו. עבודת איטום מוצלחת היא עבודה שנבחנת לאורך השנים, כדי למנוע פריסה של דליים לאורך הבית כבר בחודש הגשם הראשון מומלץ לבדוק את האיטום בבית, לבצע מבחן הצפה ולבדוק שהכול תקין ואטום.

מתי עושים בדק בית

בדיקת מערכת החשמל

בדיקה של חשמלאי מוסמך לפני קניית הנכס יכולה לחסוך אלפי שקלים בשנים הקרובות וכמובן מוסיפה אלמנט בטיחותי מהותי שאין שני לו. בבדיקה זו החשמלאי משווה בין מערכות והתקנים בשוק למפרט מערכת החשמל בבית ומוודא שהיא עומדת בכל התקנים. בבדיקה זו נהוג לבדוק תקינות של השקעים, את הלוחות והכבלים של החשמל, את המערכות האלקטרונית, מערכת מיזוג האוויר, תעלות החשמל וגם הנחיות של מכבי האש בנוגע למערכות חשמל ביתיות (מתייחס בעיקר להארקה, בידוד, בדיקות עומס). כיום ישנן בדיקות נוספות שקשורות לגזים רעילים, מזיקים מעץ בדיקת חזיתות בעייתיות, בדיקות חשמל, איטום וצנרת הן בסיסיות ויש בתים שדורשים בדיקות נוספות.

חברת שטופמכר חברת בדק בית וביקורת מבנים מתמחה בבדיקות בדק בית דירה מקבלן, יד שניה, לאחר תמ"א ועוד. הבדיקה תעשה באמצעות מהנדסים ושמאים שינפיקו דו"ח חוות דעת קביל לבית משפט.

Print Friendly, PDF & Email
דילוג לתוכן