תפריט
בדק בית לדירה

כמה עולה בדק בית לדירה?

בדק בית היא בדיקה שתספק לכל אדם שנמצא בשלב רכישת נכס, תמונה אמתית אודות הנכס, זאת על מנת להימנע מליקויים שאינם נגלים לעין. חברת שטופמכר היא החברה שתסייע לכם לקבל תמונה עדכנית לגבי מצבו של הנכס באמצעות בדק בית מקצועי.

כמעט כל אדם מבין את החשיבות של בדק בית, אולם יש כאלה שעדיין יתלבטו ויעדיפו לחסוך את עלות הבדיקה. השאלה הנשאלת הינה מה המחיר של בדק בית והאם יש הצעות מחיר ששוות את התמורה לכך? אם כן, המציאות מראה שהמחיר בהחלט שווה את הבדיקה, שכן במידה ולא תתבצע בדיקה, המחיר שיאלץ לעיתים הרוכש לשלם, יהיה כפול ומכופל. במאמר להן נפרט אודות טווח המחירים ונסביר מה עשוי להשפיע על עלויות של בדק בית.

לפי מה נקבע מחיר בדק בית?

התשובה לשאלה זו היא אינה חד משמעית, זאת מאחר שכל חברה יכולה להציע מחיר שונה בהתאם למגוון פרמטרים שהיא תקבע לעצמה. בנוסף, העלויות  תהיינה תלויות בכמה גורמים שיש להם קשר לבדיקה הנדרשת, לגודל של המבנה, לאופי הנכס ולהיקף הבנייה. כדי להשיג תמונה הרבה יותר  ריאלית, ניתן לבדוק בהצעות מחיר של כל חברה, או במחירון שיופיע ברשת. יתרה על כך, נדגיש כי המחירונים לא תמיד יהיו עדכניים ולא תמיד ישקפו את הצעות המחיר הממשיות. יחד עם זאת, ראוי לזכור שכל חברה תשתנה לפי הניסיון שלה, בהתאם למקצועיות שלה, בסל השירותים שהיא יכולה לספק, בפניות שלה, בשירות ובמוניטין שלה.

מה כולל מחיר בדק בית?

עלויות בדק הבית תלויות בכל בדיקה שמתבצעת, שכוללות בין היתר את אזור הריצוף, אטימות המבנה, חיפויי הקירות, מערכת החשמל, האינסטלציה וכדומה. כמו כן, המחיר יכלול בתוכו גם דו"ח הנדסי מפורט שהוא קביל גם בבית משפט, שבו יצוינו כל הפגמים והתקנים הרלוונטיים, אילו פתרונות יש לכל ליקוי ומה תהייה ההוצאה הנלווית לכך. כך למעשה, כל חברה מציעה ללקוחות שלה מעטפת מקצועית אחרת, כמו ייעוץ הנדסי, הפניה לעורך דין מומחה, מכתב דרישה ועוד.

מה הטווח המחירים הממוצע?

כאמור כל חברה מספקת מחיר אחר ולעיתים הבדיקה שתידרש תהייה רק בדיקה של חשמל, בדיקת זיהום אוויר או לחילופין בדיקה ספציפית למערכת הגז וכדומה. אולם על מנת לקבל מעט מושג על העלויות, להלן פירוט של טווח מחירים עבור בדיקת ליקויים ממוצעת לפי גודל הדירה.

בדיקת ליקויים בנכס עד חמישה חדרים העלות תהיה כ- : 1,100-1,600 ש"ח

בדיקת ליקויים בנכס שיש בו מעל חמישה חדרים העלות תהיה כ- : 1,600 -1,800 ש"ח

בדיקת ליקויים בבית קרקע בגודל של – 150 מ"ר העלות תהיה כ- : 1,800 -2,000 ש"ח

בדיקת ליקויים בבית קרקע שהוא גדול מ – 150 מ"ר העלות תהיה כ- : 2,000 -2,300 ש"ח

בדיקה של רישוי וחוקיות הנכס העלות תהיה כ- : 1,100-1,300 ש"ח

לסיכום, בדק בית אמנם יעלה לכל אחד שיהיה מעוניין בו בממוצע של אלפי שקלים כשההבדלים ינועו בין חברה לחברה, אולם על כל מקרה, הסכום הזה עשוי לחסוך מאות אלפי שקלים על כל תיקון שתאלצו לבצע לבד ובטח על כל עוגמת הנפש שוודאי תחושו במקרה שתאלצו לשלם על תיקונים לאחר שרכשתם נכס ממיטב כספכם.

לכן, ההמלצה תהיה לפנות לחברת שטופמכר, חברה שמומחית בביקורת מבנים, שתספק לכם בדיקה מקיפה ויסודית של המבנה ותנפיק עבורכם דו"ח מפורט על כל ליקוי או פגם. מדובר כאמור בשירות יעיל, נבון ומקצועי שישתלם לכם בכל רכישה של נכס!

Print Friendly, PDF & Email
דילוג לתוכן