תפריט
בדק בית לדירות חדשות

בדק בית לדירות חדשות

חברת שטופמכר מומחית בביקורת ליקויי בניה במבנים מכל סוג. החברה מומחית באיתור נזילות, בעיות איטום ואינסטלציה שנבדקות על ידי מהנדסים ושמאים מקצועיים ומנוסים.

חשוב לזכור שקניית דירה חדשה מקבלן אינה ערובה לכך שהיא תקינה ובטיחותית במאת האחוזים. לרוב, לא מדובר בליקויים שנעשו בזדון, אולם ליקויים יכולים להיגרם כתוצאה מרשלנותו של הקבלן, משימוש בחומרי גלם זולים וחסכון בכוח אדם מקצועי, כל אלה הם בגדר אחריותו של הקבלן ועליו תוטל האחריות להסדיר את כל הליקויים שקיימים בדירה חדשה. בדק בית לדירות חדשות תהייה ערבות לכך שהדירה שתרכשו אכן בנויה בהתאם לכל תקנות הבניה, שהיא נעדרת מכל חריגות או ליקויי בניה והקבלן עומד בכל התנאים של החוזה שנוגעים לאיכות החומרים ואיכות המבנה עצמו. אך אם יתגלו ליקויי בניה, זכותו של הרוכש לדרוש מהקבלן לשאת באחריות ולהסדיר כל ליקוי.

מי מבצע בדיקת דירה חדשה?

בדיקת דירה חדשה מוכרחה להתבצע על ידי איש מקצוע שהוא מומחה בתחום. רק אדם מיומן בעל ניסיון יוכל לאתר ולהוכיח פגם או ליקוי במבנה. כשבוחרים איש מקצוע שיבצע את הבדיקה מומלץ לעשות זאת דרך חברה מהימנה שזה תחום מומחיותה וחברה שאתם מגיעים אליה בגפכם ולא בהמלצה של הקבלן. שמאי או מהנדס בנין, אלה אנשי המקצוע המתאימים לערוך בדיקה מהסוג הזה, הם יבדקו כל ליקוי ויוודאו שהמבנה עומד בכל התקנים. בסיום הבדיקה תקבלו דו"ח שמשקף את מצבו האמיתי של הנכס. אם אכן יתגלו בדירה החדשה ליקויים והקבלן לא יסכים לתקן, תהיה לכם את הזכות לתבוע פיצוי בבית המשפט. על מנת להוכיח בבית המשפט שיש ליקויי בניה בנכס החדש, תאלצו להגיש חוות דעת, שהוא דו"ח ממהנדס ביקורת מבנים, שישמש ראיה בבית המשפט.

מתי מבצעים בדיקת דירה חדשה מקבלן?

את הבדיקה הזו מומלץ לבצע  בטרם מקבלים את המפתחות לדירה החדשה.  בזמן שהדירה ריקה מכל תכולה, רק אז יוכל המהנדס לאתר ביתר קלות כל ליקוי במידה וקיים, לרבות ליקויים בתחום הנראות. בטרם נכנסים לבית, לא תהיה לקבלן שום עילה להעביר את האחריות על הדייר. בתקופה הזו הקבלן ושאר העובדים נוכחים במתחם הבניין ויוכלו לתקן כל ליקוי שיימצא וכך גם הדייר לא יאלץ לסבול רעש או לכלוך כתוצאה מהשיפוץ.

אם לא תתבצע בדיקה לפני כניסה לנכס, עדיין יתאפשר לערוך אותה גם בתקופה של האחריות.  במקרים שבהם הקבלן לא יצליח לתקן בעצמו, רשאי הדייר לבקש פיצוי כספי ולשפץ בעצמו. ליקויי בנייה יכולים להוריד את שווי הנכס וזאת הסיבה שכדאי לזהות אותם בזמן. לאחר תקופה זמן בה יתגורר הדייר בדירה, יכול הדייר לסבול מליקויים בתשתית המבנה. ליקויים בתשתיות כמו חשמל, ניקוז וכדומה, יתגלו רק אחרי תקופה מסוימת ושימוש תדיר בתשתיות, אולם עין מקצועית בלבד תוכל לזהות אותם עוד בטרם יתחילו להופיע – בזמן בדיקת בדק בית. אי לכך, רצוי לבצע בדיקת בדק בית לפני שתפוג תקופת האחריות. לעתים בחוזה של הנכס יופיע סעיף שאומר שלפני שמקבלים את המפתח, ביצע הרוכש בדיקת בדק בית ולא התגלו פגמים בדירה. חשוב לא לחתום על חוזה שמכיל סעיף כזה, מאחר שכל מטרתו היא הסרת אחריות מהקבלן. ידוע כי ישנם ליקויים בבניה שיכולים להתגלות רק לאחר כניסתו של הרוכש לדירתו החדשה.

שטופמכר, חברת ביקורת מבנים, מתמחה במתן שירותי בדק בית לאיתור ליקויי בניה בדירות מקבלן, היא תערוך בדיקה מקיפה ויסודית ותוציא דו"ח מפורט על כל ליקוי ואי עמדה בתקנים, שמהווה חוות דעת קבילה בבית משפט.

Print Friendly, PDF & Email
דילוג לתוכן