דף הבית » בדיקת דירה » בדק בית יד שנייה
בדק בית יד שניה

בדק בית יד שנייה

רכשתם דירה יד שנייה? חברת שטופמכר תוכל לסייע לכם בבדיקה מהימנה שתעזור לכם לגלות כל ליקוי או פגם שקיימים בדירה וזאת בטרם תבצעו את העסקה. רק כך תבטיחו לעצמכם דירה תקינה ואמינה, בהיעדר הוצאות מיותרות על שיפוצים וענייני בטיחות.

בדיוק כמו שתרכשו דירה חדשה לאחר שתבצעו בדיקה מקיפה של המבנה, כך תעשו גם ברכישה של בית או דירה מיד שנייה. ההבדל העיקרי בין שני המצבים שבדיקת דירה יד שנייה, תהיה פי כמה וכמה חשובה יותר מדירה שנבנתה זה עתה. הסיבה העיקרית לכך היא, שככל שעוברות השנים ודיירים רבים גרו ועשו בה שימוש, כך גם עלולות לצוץ לא מעט תקלות ובעיות שלא תמיד תהיינה גלויות לעין ולאלץ את הרוכש הטרי להוציא הון עתק על שיפוצים יסודיים.

תחסכו – בבדיקת בדק בית דירה יד שנייה

כל רכישת דירה היא השקעה כלכלית גבוהה, השקעה שעבורה רבים מהאוכלוסייה חסכו שנים ארוכות את מיטב כספם, הן אם מדובר בדירה יד שנייה והן אם מדובר בדירה חדשה. לכן, בטרם תרכשו כל דירה, חשוב לערוך בנכס בדיקה קפדנית שתכלול מנעד של סעיפים שיבדקו, אותם ידעו לבצע במומחיות רבה רק אנשי מקצוע שיש להם ניסיון בבדיקות בדק בית יד שניה כמו שמאים, מהנדסים ועוד. רק לאחר שינפיקו דו"ח מפורט שיחשוף את כל המגרעות והפגמים שנדרש לתקן, רק אז נדע באמת מה העלות שיהיה עלינו להשקיע בנכס. בנוסף, היה והבדיקה תעלה ליקויים, ניתן יהיה להחזיק בטיעון שהדו"ח חושף, על מנת לבקש מבעל הדירה לתקן את כל הפגמים או לחילופין שיוריד את סכום הרכישה.

מה בודקים בבדיקת בדק בית יד שניה?

בדיקה של דירה תסייע לא רק למי שמעוניין לרכוש את הדירה, אלא גם עבור כל מי שרוצה למכור את הדירה. במידה ואותו אדם מסתייע עם חברה מהימנה, הוא יקבל בתום הבדיקה דו"ח מסודר שמפרט את כל הבעיות שיש בדירה, שאותם יש להסדיר בטרם הדירה נרכשת. בהתאם לאותו דו"ח, יתאפשר גם לאמוד את המחיר האמיתי של הנכס. בדק בית יד שניה לפני רכישה תתרום בזיהוי כל ליקוי של בניה שנמצא בדירה או במבנה ותספק שקיפות לגבי מצבו של הנכס, הבדיקה תעלה מגוון של בעיות כגון: רטיבות בעקבות נזילה של מים, חלונות ומרפסות שאינם עומדים בתקן, ריצוף שוקע, בעיות צנרת, סדקים בקירות או בתקרה ועוד ליקויים שהם כתוצאה של הזנחה של שנים רבות או בעקבות שיפוץ לא יסודי שנעשה בדירה. בדק בית יד שנייה יסייע גם לאיתור נזק חיצוני למבנה כמו: חיפוי של הקירות החיצוניים של הדירה, איטום של הגג וצלעות הבניין, דעיכה של הרצפה בשטח שהוא משותף וכדומה.

מצב עדכני של הדירה

בדיקה דירה יד שנייה תספק לכל אחד תמונה עדכנית לגבי הנכס שהוא עומד לרכוש או למכור, זאת בהתאם לכל הליקויים שיתגלו, כך יוכל להכיר כל אחד בהוצאות שנדרש להוציא על כל אותם פגמים או בעיה שעתידה לצוץ במהלך השנים. לעיתים, על פי הממצאים שיתגלו, לקוחות מסוימים יבחרו בכלל לנטוש את העסקה ולחפש נכס אחר לרכישה וכך יחסכו למעשה מאות אלפי שקלים על שיפוצים עתידיים שהיו נאלצים לעשות אלמלא היו רוכשים את הדירה מבלי לבדוק אותה.

נסכם בכך שלא כדאי לוותר על ביצוע בדק בית יד שנייה באמצעות מומחה ויש לבחור חברה מקצועית ואמינה כמו חברת שטופמכר חברת בדק בית וביקורת מבנים, שמחזיקה באנשי מקצוע מומחים בתחום שיסייעו לכל אחד לבצע רכישה חכמה בראש שקט!

לצפייה בחוות דעת לדוגמה
לבית דו משפחתי לפני רכישה

דילוג לתוכן