דף הבית » בדיקת דירה

בדיקת דירה

בעוד ערך הדירות נוסק מדי שנה בכמה עשרות אחוזים וכך מקשה על המוני זוגות לאתר דירה לקנייה, חשיבותה של בדיקה יסודית בטרם רוכשים דירה, היא משמעותית לאין שעור. חברת שטופמכר – מומחית בביקורת מבנים, תבצע בדיקת דירה מקיפה ביותר ותחסוך לכם כסף רב והרבה כאב ראש. 

חברת ביקורת מבנים היא חברה שמכילה צוות של מהנדסי בניין, פקחים, שמאים ושאר אנשי מקצוע שמומחים באיתור ליקויים בדירות ובמבנים וחושפים פירוט של פגמים וליקויים שאותרו במהלך הבדיקה שביצעו בנכס. כל רכישה של דירה תהייה אחת ההשקעות הגדולות שאדם יעשה בחייו וכך הופכת בדיקה זו לצעד הכרחי ואחראי ביותר, שיבטיח רכישה מוצלחת ובטוחה. חשוב לציין שעלות הבדיקה היא מזערית לעומת עלות רכישה של נכס ובראייה קדימה שווה יהיה להשקיע כל שקל בבדיקה שתאשש כי הנכס שמיועד למכירה, אכן תקין ובטיחותי ואין צורך לבצע בו כל שיפוץ שאמור היה להיות מדווח עוד בזמן הרכישה.

בועת הנדל"ן מחייבת בדיקה

קניית דירה היא לא עניין של מה בכך, שכן מדובר בהשקעה משמעותית שתשפיע רבות על חיי האדם או הזוג שרוכש את הדירה, גם בשל הערך הכלכלי שלה וגם בגלל ההשלכות העתידיות על חייהם. כבר ידוע לכל שמחירי הדירות בישראל הם מהגבוהים שיש, עלות של דירה ממוצעת בת שלושה חדרים תחצה בימינו את המיליון שקלים ואף הרבה מעבר לכך. מציאות זו רק מבהירה לנו שדי בקרוב, מחירי הדירות בכל מקום בארץ רק יאמירו ואי לכך השקעה ברכישת דירה תהיה אחת ההשקעות הגדולות שכל אחד יעשה. לאור כל זה, חשוב ומשתלם ביותר לבצע בדק בית יסודי בטרם נרכוש את הדירה, על מנת שלא נמצא את עצמנו בסבב שיפוצים והוצאות מיותרות.

סוג הבדיקות שנעשות בבדק בית

רוב האנשים שרוכשים דירה לא מבינים את החשיבות של בדק בית, בגלל היעדר מודעות לכל אותן השפעות על מצבה התקני של הדירה בטרם נרכשה. למעשה, נזילה של מים יכולה גם להתגלות כנזק מהותי בכל מערכת המים ובעיה של רטיבות יכולה להתגלות בכלל כליקוי חריג באיטום של כל המבנה – מחדלים שעלותם גבוהה במיוחד. משום כך, יש לבצע את הבדיקות הללו בטרם עת:

מערכות חשמל

חשמל הוא ספק הכוח העיקרי בדירה ויש בו שימוש רב בכל חללי הדירה. תקינותה של מערכת החשמל היא קריטית עבור הדיירים וזאת יש לוודא בבדיקה שתסייע לזהות כל בעיה של חוטי חשמל שאינם נמצאים במקומם, חיבורים מסוכנים, מעברי חשמל וכדומה.

מערכת האיטום

איטום הבית הוא אלמנט בטיחותי ביותר לכל דייר. מערכת איטום שאינה תקנית עלולה לגרור את דיירי הבית לתהליך ארוך שבו הם יאלצו לתקן את הנזק ביצירת שכבה חיצונית הולמת בשל כשלים וליקויים שקיימים באיטום הדירה.

אינסטלציה

רטיבות ונזילה היא לא גורם שמגיע רק מבחוץ בשל אטימות קלוקלת של המבנה. בדיקה מקצועית של מערכת האינסטלציה תדאג למנוע כל בעיית רטיבות או תאתר בזמן מהיר בעיה שכזו.

נמצאים לפני רכישה של דירה? לפני כל עסקה שתעשו פנו ל-חברת שטופמכר שתבצע בדק בית יסודי ותאמת שאכן הדירה במצב טוב ואין בה ליקויים או פגמים שדורשים תיקון. רק חברת שטומפכר תדאג שתעשו עסקה בטוחה ובראש שקט!

דילוג לתוכן